Verification: f083323ee408c793

Сім найпопулярніших інвестиційних монет у світі

Категорії
Зміст
  1. Характеристики гарних золотих монет
  2. Сім найпопулярніших інвестиційних монет світу
  3. 1) Золота монета "Турецька республіка"
  4. 2) Золота монета ПАР "Крюгерранд"
  5. 3) Канадська золота монета "Кленовий Лист"
  6. 4) Китайська золота монета "Панда"
  7. 5) Золота монета "Американський Орел"
  8. 6) Золота монета "Австралійський Кенгуру"
  9. 7) Золота монета "Австрійська Філармонія"

Якщо ви вирішили купити золоті монети, але не впевнені, які з них обрати, то в цьому дописі буде представлено список найпопулярніших золотих монет світу. Увагу буде приділено тільки золотим інвестиційним монетам, отже, рідкісні, історичні та колекційні золоті монети розглядатися не будуть.


Характеристики гарних золотих монет

 

Золоті інвестиційні монети повинні мати певні характеристики, щоб вкладення в них виправдало себе.

- Проба золотої монети має бути не меншою за 22 карати. Що вища проба даної золотої монети, то менше сплавів у вигляді міді або навіть срібла вона містить. Монети високого класу в кінцевому підсумку коштують дешевше в перерахунку на вміст чистого золота через пов'язані з ними премії. Деякі інвестори віддають перевагу 24-каратним золотим монетам, оскільки присутність міді в монеті надає їй більшої міцності та зменшує ймовірність пошкодження, якщо монети постійно змінюють власників, як було колись. Звісно в минулому монети лежали в сейфах, але в майбутньому може все змінитися.

- Монета має бути широко розповсюдженою (високий рівень пропозиції). Рідкісні золоті монети, які не можна ніде дістати, перетворюються на нумізматичні монети, у яких немає специфічного ринку. Якщо ми розглядаємо золоті монети як форму грошей, тоді їх має бути багато і вони мають бути всюди, оскільки дефіцит призводить до того, що вони втрачають свою властивість бути грошима.

- Золота монета повинна мати загальновизнаний бренд. Одним з початкових прагнень і підстав карбувати золоті інвестиційні монети було заснування довіри і стабільності по відношенню до золота. Золоті монети перетворюють гомогенний товар на річ, що має репутацію, визнання і певний рівень очікувань. Як і більшість брендів у світі, найкращі бренди золотих монет засвідчують покупця в пробі, вазі та якості монети, тобто, тримають свої обіцянки.

- Попит на золоту монету має бути високим. Якщо дана конкретна монета має відносно низький попит, то в такому випадку буде важко знайти продавця, якщо раптом вам знадобиться продати її. Можливість купівлі та продажу товарів на вторинних ринках за гідну ціну є ознакою не тільки хорошого автомобіля, а й хорошої золотої інвестиційної монети.

- Золота монета повинна мати естетичну привабливість. Незважаючи на те, що вартість золотої монети вимірюється за допомогою золота, що міститься в ній, ми живемо у світі, де естетика завжди є фактором, що впливає на вибір товару. Наприклад, з одного боку, золоті монети, на яких зображені арабські слова, не привернуть уваги західних інвесторів у золоті монети, а китайські золоті монети із зображенням панди, з іншого боку, пропонують таку естетику, що долає державні, національні, культурні кордони, створюючи небачений попит.



Сім найпопулярніших інвестиційних монет світу

 

Кожна з перерахованих монет задовольняє всім вимогам до золотих монет, про які було сказано вище. Звичайно, особистий смак і географічне розташування будуть головними визначальними факторами для формування цього списку. Істотні відмінності, історія та переваги кожної монети будуть вказані в інтересах ознайомлення.
Якщо подивитися на статистику випущених монет у 2013 році, то складеться така послідовність: 1) турецькі монети - 2,9 млн. унцій ("Meskuk" - 1,128,875; "Ziynet" - 1,783,832); 2) золотий "Американський Орел" - 1,21 млн. унцій; 3) канадський золотий "Кленовий Лист" - 1,14 млн. унцій; 4) австралійський "Кенгуру" - 900,3 тис. унцій; 5) південноафриканська золота монета "Крюгерранд" - 861,8 тис. унцій; 6) "Віденський Філармонікер" - 652,6 тис. унцій; 7) китайська золота "Панда" - 460,0 тис. унцій.

Тепер розглянемо ці монети ближче.

1) Золота монета "Турецька республіка"

Ця обставина може когось здивувати, але Туреччина виробила більше золотих інвестиційних монет, ніж будь-яка інша нація за минулі десять років. Турецькі монети називаються "республіканськими" через слово "Cumhuriyet", яке означає "республіку" турецькою мовою. Існують два типи цих монет: "Meskuk" (стандартна) і "Ziynet" (декоративна). Особливо популярними серед турецьких громадян є монети "Ziynet", оскільки їх купують як подарунки для практично будь-якого святкового заходу - до народження дитини, обрізання, випуску з навчального закладу, військової служби, заручин і весільних церемоній. Туреччина також використовує золото і як засіб заощадження в атмосфері інфляції як наслідок серйозної фінансової кризи, що сталася наприкінці ХХ - на початку XXI ст.

У Туреччині існує один із найбільших критих ринків у світі, який знають у світі під назвою "Гранд-Базар". У ньому працюють 3 тис. магазинів, багато з яких продають, купують золото і коштовності. Попит на турецькі золоті монети здебільшого припадає на Середній Схід, тож можна не переживати, оскільки в цьому регіоні знайдеться покупець або продавець цих монет. Ба більше, Туреччина відкрита для використання золота як форми грошей, тому там немає податків або обмежень. Банківський сектор відкрито визнає золото і розглядає його як гроші, що дає йому змогу здійснювати широкий спектр послуг, таких як золоті рахунки, золоті коштовності, які можна перетворити на грошові еквіваленти на банківському рахунку, золоті банкомати та інші інноваційні послуги. Першу у світі золоту монету було фактично викарбувано в Туреччині в 550-х рр. до нашої ери, тож історично Туреччина є однією із золотих столиць світу.

Одним недоліком для зарубіжних золотих інвесторів, крім обмеженої доступності цих монет на міжнародних ринках, є нестандартна вага турецьких золотих інвестиційних монет. Тоді як більшість сучасних монет у світі виражаються в тройських унціях, турецькі монети (що мають пробу в 22 карати або 91,7% вмісту чистого металу в моенті) виражені в метричній системі - 7,216 грамів загальної ваги та 6,615 грамів чистого золота. Існують 5 розмірів турецьких золотих монет (у стандартних і декоративних монет). Монета із вмістом чистого золота в 6,615 грамів називається "повна" монета або 1 ліра, а інші чотири монети - це, відповідно, чверть ліри, половина ліри, 2,5 ліри і 5 лір (кожна з них є частиною або збільшенням вихідної "повної" монети). Повна і чверть "Ziynet" (декоративна монета) і повна "Meskuk" (стандартна монета) є найпопулярнішими. Монети "Ziynet" зазвичай випускаються з гачком на краю, тож її можна прикріпити на одяг під час весільних урочистостей і обрізання. Турецький державний монетний двір заявляє, що виробляє 1,5 тонн золотих монет щотижня.


2) Золота монета ПАР "Крюгерранд"

 

У 1970 році Південна Африка контролювала 62% світового виробництва золота або близько 80%, якщо відняти Комуністичний блок, який збирав своє золото в той час. Така видатна позиція дозволяла ПАР диктувати, яким буде майбутнє ринку золота. Передбачаючи кінець золотого стандарту, представники золотоочисного заводу "Rand" (найбільшого заводу у світі) вирішили, що буде гарною ідеєю створити сучасні інвестиційні монети для широкої публіки. Думка була така: оскільки приватне володіння золотом було заборонене в багатьох країнах і континентах, а в разі знищення золотого стандарту (що й трапилося 1971 року), зростаючий попит можна буде задовольнити у формі монет. Так, 1968 року було створено першу сучасну золоту інвестиційну монету вагою в 1 тройську унцію, а 1970 року вона увійшла в публічний обіг. Протягом 1970-х рр. Південна Африка користувалася практично монопольним становищем на ринку золотих монет і є чи не єдиною країною, що випускає стандартну монету в 1 унцію й досі. Однак настав час, коли інші країни помітили успіх південноафриканської монети і стали карбувати свої власні.

На сьогоднішній день роль Південної Африки у виробництві монет є менш видатною, адже лише 8% річного виробництва золота належить їй. Утім, "Крюгерранд "* і сьогодні посідає особливе місце в серцях золотих інвесторів через її історію та новаторство. Це найвідоміша сучасна монета, що перебуває в обігу, становить 1/5 монет, вироблених з 1970-х рр.

Назва "Крюгерранд" походить від імені Пауля Крюгера, президента Південноафриканської Республіки з 1883 по 1902 рр. З 1970 до 1979 рр. карбували монети тільки у вазі 1 унція, але з 1980 року карбують три інші ваги (1/2, 1/4 і 1/10 унції), які становлять 20% із 60 млн "Крюгеррандів", що існують сьогодні.

"Крюгерранд" - це золота інвестиційна монета з пробою в 22 карати і дуже впізнаваним брендом почасти завдяки антилопі-стрибуну, зображення якої розміщено на реверсі кожної монети.

 

3) Канадська золота монета "Кленовий Лист"

 

Канадці були першими, хто усвідомив неабияку популярність "Крюгеррандів" у 1970-х рр. і почали робити свої монети вже 1979 року. Вони не хотіли просто копіювати роботу південноафриканців, тому Королівський канадський монетний двір створив золоту інвестиційну монету - "Кленовий Лист". Ця монета стала першою сучасною інвестиційною монетою з пробою в 24 карати (99,9% вмісту чистого металу), потім вміст золота збільшився 1982 року до 99,99%, а потім і до 99,999% 1998 року. "Кленовий Лист" є найпопулярнішою 24-каратною золотою монетою у світі, адже близько 40 млн. цих монет перебуває в обігу.

Хоча найпопулярнішою монетною є "Кленовий Лист" в 1 унцію (0,9999 проби)**, проте інші монети, наприклад, такі як 1/2, 1/4, 1/10, 1/20 унції, а також "Кленовий Лист" із пробою 0,99999 теж доступні.

 

4) Китайська золота монета "Панда"

Китай має багатющу історію, перші форми грошей виникли на його території ще три тисячі років тому. У Китаї почала виробляти золоті інвестиційні монети 1982 року, коли Інкорпорація китайських золотих монет презентувала 24-каратну (99,9% вмісту чистого металу) золоту інвестиційну монету "Панда" в чотирьох вагових категоріях: 1 унція, 1/2, 1/4, 1/10 унції. Вони розширили потім пропозицію до 1/20 унції та 1 грама 1983 року. Ці вагові категорії були вперше введені саме китайцями.

Ймовірно, найсерйознішим новаторством стало рішення змінювати зображення реверсу щороку. Це рішення перетворило в один і той самий момент монету "Панда" на колекційну та інвестиційну монету, тим самим, вона стала першою у своєму роді. Сьогодні Китай є найбільшим виробником золота з амбітними планами зростання і всередині країни, і на міжнародній арені. Китай накопичує все більше золота. На сьогодні золоті резерви Китаю становлять понад 1,7 тисячі тонн. Крім того, юань нещодавно набув статусу резервної валюти в МВФ, що також вказує на те, що ця валюта, так чи інакше, підкріплюється золотом. Якщо це так, то позиції й авторитет золотих "Панд" зростатиме.
 

5) Золота монета "Американський Орел"


Золоту монету "Американський Орел" було створено 1986 року в чотирьох вагових категоріях (1 унція, 1/2, 1/4, і 1/10 унції) і 22-каратним золотом. Як і у випадку з монетою "Турецька республіка", чистота золота в 22 карати (у поєднанні з важкими сплавами) дає монеті твердість і витривалість, оберігаючи від швидкого зношування, особливо тоді, коли вона була в широкому обігу як валюта. 24-каратний "Американський Буффало (бізон) " був створений у 2006 році як альтернатива для тих, хто купує золоті монети в США.

Монетний двір США є одним з найбільш легендарних виробників монет в історії. Американський ринок золотих монет - один з найбільших у світі, а США має офіційно найбільший золотий резерв у світі, що робить "Американський Орел" популярним вибором навіть за межами географічних меж Америки.

 

 

6) Золота монета "Австралійський Кенгуру"

 

 

Австралія почала виробляти сучасні золоті інвестиційні монети в 1987 році за допомогою Пертського монетного двору. 24-каратні монети мали пробу 0,9999 і спочатку називалися "Австралійський Наггет" (наггет - англ., самородок), а до 1990 року карбували різні зображення наггетів у наступних вагових категоріях (1 унція, 1/2, 1/4, і 1/10 унції). З 1990 року на австралійських золотих монетах на реверсах з'являються кенгуру, і відповідно змінюється назва монети (але тільки з 2008 року). Подібно до китайських "Панд", з 1990 року на австралійських монетах щороку змінюється зображення кенгуру на реверсі, що робить ці монети привабливими для колекціонерів та інвесторів. Пертський монетний двір пограв у недавньому минулому своїми м'язами, створивши найбільшу золоту монету у світі - 24-каратну монету, вагою в 1 тонну.

З 1996 року Пертський монетний двір випускає новий бренд золотих монет під назвою серії "Австралійський Лунар (Місячний календар) ", на яких щороку з'являється нове зображення, виходячи із зодіакального календаря. Іншою відмінною характеристикою золотих монет "Лунар" є те, що вони випускаються в дев'яти різних вагових категоріях. Це більше ніж у будь-якої іншої золотої інвестиційної монети у світі, а кількість випущених монет обмежена до певних рамок, що збільшує їхню колекційну цінність.

 


7) Золота монета "Австрійська Філармонія"



Вперше золоту монету Австрії "Віденська Філармонія" було випущено 1989 року. Напевно, ця монета з'явилася пізніше за всі інші інвестиційні монети, але за своє запізнення Австрійський монетний двір відплатив сповна за допомогою створення нового монетного бренду, що поєднує в собі творчість і дизайнерське новаторство. Ця монета присвячена культурній спадщині Відня як музичного міста, а також є одою щодо Віденського Філармонійного Оркестру. На монеті зображені різноманітні інструменти. "Віденська Філармонія" вважається однією з найкрасивіших монет у світі. 24-каратні (0,9999 проби) монети доступні в 4 вагових категоріях: 1 унція є найпопулярнішою, а потім ідуть 1/10, 1/4, і 1/2 унції. Крім того, золота "Філармонія" вважається найвідомішою золотою монетою в Європі.

Іншими брендами найпопулярніших золотих монет у світі є британські "Соверен " і "Британія", мексиканський "Лібертад", але вони і близько не підходять до кількості та доступності вищезгаданих монет, щоб вважати їх найкращими золотими монетами для інвестиційних цілей.
Яку б ви не купували золоту монету, переконайтеся, що премію, яку ви сплачуєте понад спотову ціну на золото, є найменшою з можливих, тому що, як би там не було, ви купуєте золото. Тож купуйте золоті інвестиційні монети із "COINPOINT"!

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*