Verification: f083323ee408c793

Інвестиційні монети: як купувати, продавати та заробляти на них

Категорії
Зміст
  1. Чим відрізняються інвестиційні монети від звичайних грошей
  2. Як інвестувати в монети
  3. Переваги та недоліки інвестування в монети
  4. Як формується вартість
  5. Що в підсумку

Більшість інвесторів вкладають кошти в криптовалюту та фондовий ринок. Частина з них інвестує в нерухомість або дорогоцінне каміння. Але існує ще один спосіб отримання прибутку - купівля інвестиційних монет. 
Гроші - це інструмент для придбання товарів і послуг. Як таку фіатну валюту не можна розглядати як об'єкт для інвестування. Максимум, можна покласти її в банк на депозит і через деякий час отримати невеликий дохід. Але найімовірніше цей прибуток "з'їсть" інфляція. Інвестиційні монети Німеччини - це не зовсім гроші. Тому їх можна використовувати для інвестування коштів.

Цінні монети, випущені німецьким федеральним банком, не використовуються як засіб платежу, хоча така функція у них є. Вони виготовляються з дорогоцінного металу, тому їхня вартість набагато більша за номінал. Монети для інвестицій відрізняються стабільністю ціни та мають колекційну цінність. Крім того, згідно із законодавством Німеччини, вони потрапляють під особливий режим оподаткування (за дотримання деяких умов). Тому дуже цікавлять досвідчених інвесторів.

 

 

Чим відрізняються інвестиційні монети від звичайних грошей

 

Фіатна валюта - це інструмент для здійснення покупок і оплати послуг. Інвестиційні монети мають властивості фіатної валюти, але відрізняються деякими особливостями:

1. Вони виготовляються з дорогоцінних металів. Застосовується чиста сировина практично без добавок, які використовуються в ювелірній промисловості. Випускати інвестиційні монети може тільки Федеральний банк. Основне завдання інвестиційних монет - збереження капіталу від інфляції та отримання прибутку від передпрожаді.

2. Монети для інвестицій рідко мають колекційну цінність. Зазвичай вони випускаються періодично і досить великими тиражами. Цінність формується не рідкістю, а кількістю закладеного в неї металу. Тобто номінал монети не відповідає її реальній вартості.

3. Інвестиційні "гроші" не вирізняються високою художньою цінністю. Як правило, малюнок на аверсі та реверсі типовий. Виняток становлять лише ті, випуск яких приурочений до якоїсь події. Але і в цьому випадку вони менш рідкісні і цінні, ніж колекційні екземпляри.

4. Монети зазвичай продаються партіями і розміщуються в захисних кейсах. Це пов'язано з тим, що золото (або інший дорогоцінний метал) занадто м'який через відсутність легуючих добавок. Тому монету можна пошкодити. А від цього вона втрачає в ціні.

Інвестиційні монети не використовуються як звичайні гроші.

Основна відмінність інвестиційних монет від інших інвестиційних активів - особливий режим оподаткування. При здійсненні покупки інвестор не оплачує податок на додану вартість. Але тільки в тому випадку, якщо її вартість не перевищує вартість використаного золота на 80%. Срібні монети в Німеччині оподатковуються в 7%. Тобто купити їх без додаткових платежів не вдасться.

Інвестиційні монети так само ліквідні, як звичайні гроші. Банк, який випустив монету, завжди прийме її назад і виплатить вартість за встановленим курсом.



Як інвестувати в монети

Одразу потрібно сказати, що інвестиційні монети не підходять для швидкого і прибуткового вкладення коштів. Їх краще розцінювати як спосіб зберегти капітал у золоті від інфляції та законно уникнути сплати деяких податкових платежів.

На прибуток від такого вкладення можна розраховувати тільки після щонайменше 5 років. А щоб дохід був значним, зберігати монети краще не менше 20 років. Цього достатньо, щоб курс золота збільшився. Монети можна буде продати дорожче.

Плюс такого рішення - захист від інфляції. Фіатні гроші постійно знецінюються, тому зберігати їх на рахунку або у вигляді готівки - неправильне рішення. Інвестиційні монети дозволяють вирішити цю проблему.

 

Переваги та недоліки інвестування в монети

 

Основними плюсами купівлі та зберігання інвестиційних монет є:

1. Відсутність втрат капіталу. Якщо розраховувати на тривалу перспективу, можна не сумніватися в збереженні коштів і отриманні прибутку. Монети не схильні до інфляції, тому їхній власник може не побоюватися зниження курсу національної валюти.

2. Падіння вартості купленого активу можна не побоюватися. Якщо ознайомитися з графіком зростання ціни золота за весь час відстеження ціни, то можна побачити тільки висхідний тренд. Ризику, притаманного фондовому або криптовалютному інвестуванню, тут немає.

3. При купівлі інвестиційних монет у Німеччині діє особливий режим оподаткування. Тому покупець звільняється від додаткових платежів, які були б необхідні при придбанні інших активів.

Також потрібно враховувати, що деякі монети можуть перейти в розділ рідкісних. Тобто вони цінуватимуться колекціонерами. Їхня фактична ціна зросте більше, ніж вартість золота в монеті за поточним курсом. Прибуток у цьому випадку буде більшим за очікуваний.

Але не потрібно забувати про мінуси цього інструменту:

1. Про короткостроковий прибуток можна забути. Якщо придбати монети, після чого одразу продати їх банку, інвестор отримає збиток через різницю в ціні придбання та реалізації.

2. Оптимальний термін для зберігання монет - від 5 років. Для короткострокових вкладень краще обрати інші фінансові інструменти.

3. При купівлі монет потрібно самостійно турбуватися про те, де і як їх зберігати. Вони продаються в кейсах, але ніхто не застрахований від крадіжки з квартири або будинку. Можна користуватися послугами депозитних комірок. Але це все одно складніше і незручніше, ніж зберігання акцій або криптовалюти на електронних гаманцях.

4. При придбанні інвестиційних монет можна купити фальшиві гроші, зроблені з менш цінного сплаву. Щоб уникнути цього, робити інвестиції потрібно тільки в банківській установі Німеччини. А при купівлі з рук користуватися послугами експертів і проводити перевірку.



Як формується вартість

 

Інвестиційні монети - не фіатна валюта, тому на Форекс вони не котируються. Ціни на монети, які продає Федеральний банк, публікуються на його сайті. Дізнатися вартість інших активів можна за вагою і типом металу, а також рідкістю випущеної серії. Що рідше випускаються монети і що менше їх в одній партії, то дорожче.

Вартість монети складається з ціни золота і колекційної цінності.

Вага і проба зазвичай вказані на самій монеті. А уточнити тираж і частоту випуску можна в спеціалізованих довідниках. Як і у випадку зі звичайними інвестуванням, краще диверсифікувати портфель. Тобто закупити 10 і більше типів монет. Якщо інвестор хоче збільшити прибуток, то увагу варто звертати на варіанти, які можуть стати рідкісними або колекційними в майбутньому.

 

Що в підсумку

 

Інвестиційні монети - один із напрямів для вкладень. Його не можна розглядати як основний спосіб заробітку. Але за допомогою монет можна зберегти капітал. Якщо ви їх ще не придбали, радимо придивитися до нашого асортименту та купити інвестиційні монети у відповідному розділі інтернет магазину coinpoint.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*